Stredisko svetovej triedy v Poprade produkuje hráčov pre tímy svetovej triedy.

Kedysi skladisko odpadu, dnes centrum svetovej triedy. Takouto transformáciou prešlo AquaCity Poprad a to výlučne vďaka vízii a multi-miliónovej investícií podnikateľa Dr Jána Telenského. Pred zrodom AquaCity mal Poprad, na mieste kde teraz stojí Aquacity, len schátranú plaváreň a zanedbané sauny, kde pracovalo len niekoľko ľudí bez akejkoľvek dlhodobej perspektívy. Dnes je to centrum svetovej triedy, ktoré je hrdé na to, že poskytuje zamestnanie stovkám miestnych občanov a firiem a tým zabezpečuje dlhodobú stabilitu mesta. AquaCity sa môže pochváliť mnohými úspechmi, pričom najhlavnejším je štátna návšteva kráľovnej Alžbety II. Počiatočné rokovania o štátnej návšteve sa uskutočnili v AquaCity na stretnutí s členmi tímu britského veľvyslanectva. Dr Telenskému bolo osobne poďakované za jeho prínos a podporu, ktorá vyústila k návšteve kráľovnej Alžbety II. na Slovensko.

AquaCity hosťovalo národné tímy z celého sveta a teraz hráči, ktorí trénovali v Poprade, sa objavujú na svetovej scéne. Dnes je AquaCity hrdé na to, že hráči ktorým pomohli trénovať teraz hrajú na FIFA Majstrovstvách sveta 2018. „AquaCity chlapci“ Dr Telenského nielen hrajú na majstrovstvách, ale sú aj stredobodom pozornosti televíznych a rozhlasových staníc po celom svete a tých, ktorí sledujú majstrovstvá.
Dr Telensky povedal: „Je úžasné, ako sa malé miesto na Slovensku môže premeniť na tréningový komplex, ktorý produkuje hráčov svetovej úrovne. „Som taký pyšný na tých, ktorí pracovali ako jedinečný tím na premene niečoho, čo bola kedysi skládka odpadu na niečo, na čo môže byť každý obyvateľ Poprad hrdý. „Ale tento príbeh ešte nie je u konca, plánujeme toho ešte oveľa viac pre Poprad a pomocou televízie, rozhlasu a písaného slova poskytujeme zahraničným turistom ešte viac informácií, čím ich povzbudzujeme, aby navštívili náš veľký úspech.“
Títo traja hráči svetovej triedy boli vybraní ale úplný zoznam hráčov Manchester United je taktiež zahrnutý, na dôkaz toho čo sa dá dosiahnuť, keď skupina ľudí s pokrokovým myslením pracuje v harmónii na premene mestského smetiska na vlajkovú loď, ktorú môžme ukázať celému svetu.

 


 

Toto sú traja hráči, ktorí boli vybraní hrať v Rusku –AquaCity chlapci Dr Telenského

Marcus Rashford je anglický profesionálny futbalista, ktorý hrá ako útočník pre Premier Ligový klub Manchester United. Narodil sa vo Wythenshawe, v Manchestri 31. októbra 1997. Marcus začal hrať futbal za Fletcher Moss Rangers vo veku päť rokov a ako sedemročný nastúpil Manchester akadémiu. Bol hviezdnym útočníkom mládežníckeho tímu a v AquaCity Poprad trénoval v rokoch 2013 a 2014.

Louis van Gaal si ho vybral ako náhradného hráča prvého tímu 21. novembra 2015 pre Premier ligový zápas proti Watfordu. Dňa 25. februára 2016 nastúpil Marcus na poslednú chvíľu na 32. kolo UEFA Európskej Ligy za Manchester United proti druholigovému Midtjylland. Zapôsobil na svojom prvo-tímovom debute dvoma gólmi v druhom polčase, čo viedlo k víťazstvu 5-1. Tieto  góly z neho urobili najmladšieho strelca Manchestru United v európskej súťaži, čím prekonal rekord, ktorý predtým držal George Best. O tri dni neskôr Marcus debutoval v Premier Lige proti Arsenalu, kde opäť skóroval dvakrát a asistoval pri treťom góle, čo im prinieslo víťazstv 3-2 v domácom zápase, čím sa stal tretím najmladším strelcom Manchestru United v histórii Premier League po Federicovi Machedovi a Dannym Welbeckovi.

Dňa 20. marca 2016 strelil jediný gól v Manchester derby, čím sa zaslúžil o prvé víťazstvo nad Manchestom City od roku 2012 na trávniku Manchester City. Vo veku 18 rokov a 141 dní sa Marcus stal najmladším hráčom, ktorý skóroval v derby Manchester timov v Premier Lige. Svojou sezónou zakončil osemnástimi gólmi v 18 zápasoch, a to napriek tomu, že debutoval len vo februári a za čo získal ocenenie mladého hráča roka Jimmyho Murphyho. 30. mája Marcus podpísal novú zmluvu s Manchestrom United až do roku 2020 s možnosťou predĺženia o ďalší rok. V sezóne 2016 Marcus dostal hrácie číslo 19 od nového manažéra José Mourinho na počesť, že sa stal súčasťou seniórskeho tímu.

Výsledky jeho prvej seniorskej sezóny viedli k diskusiam o jeho reprezentácií Anglicka na UEFA Euro 2016. Tréner akadémie Manchestru United Nicky Butt tieto výzvy odmietol a nazval ich predčasnými a dokonca škodlivými pre vývoj hráča. Avšak 16. mája bol Marcus Royom Hodgsonom vymenovaný do predbežného 26-členného mužstva na tento turnaj. Stal sa súčasťou anglickího tímu na Euro 2016 za menej ako štyri mesiace po svojom debute v Manchester United. Dňa 27. mája nastúpil na štadióne Svetla proti Austrálii a po troch minútach strelil úvodný gól, čím sa zaslúžil o víťazstvo 2: 1 a stal sa tak najmladším Angličanom, ktorý skóroval na svojom medzinárodnom debute.
Marcus strelil svoj prvý súťažný gól pre seniorský tím 4. septembra 2017 čím zabezpečil Anglicku výhru 2: 1 v roku 2018 v kvalifikácii Svetového pohára FIFA nad Slovenskom.

Je plodným strelcom a súhrn jeho gólov je nasledovný: Dvojnásobne skóroval vo svojom prvom debute v UEFA Europa League (proti Midtjylland) a vo svojom prvom zápase v Premier League vo februári 2016 (proti Arsenalu). Taktiež skóroval vo svojom prvom zápase Manchester derby, vo svojom prvom zápase League Cup a prvom zápase UEFA Champions League. Okrem toho Marcus v máji 2016 skóroval vo svojom debutnom zápase za Anglicko a stal sa tak najmladším anglickým hráčom, ktorý skóroval vo svojom prvom medzinárodnom zápase. Marcus je členom 23-členného národného mužstva Anglicka na Majstrovstvá sveta vo futbale 2018.


Adnan Januzaj sa narodil 5. februára 1995 v Bruseli. Je belgickým profesionálnym futbalistom, ktorý teraz hrá ako krídeľník za španielsky klub Real Sociedad a medzinárodný futbal pre Belgicko. Adnan začal svoju futbalovú kariéru s FC Brusel, ale v roku 2005 nastúpil do Anderlechtu ako 10-ročný. V marci 2011 bo brku 16 rokov odišiel z Anderlechtu do Manchestru United. Spolu s Manchester United Youth Team trénoval v AquaCity  Poprad v rokoch 2011 a 2012.

Ku koncu sezóny 2012/13, manažér Manchestru United Sir Alex Ferguson povýšil Adnans do prvého tímu a udelil mu číslo 44.
V sezóne 2013/14 sa dostal do prvého mužstva Manchester United pod vedením manažéra Davida Moyese, pričom svoj debutový zápas odohral ako náhradník proti Wigan Athletic 11. augusta 2013 v zápase Community Shields. Svoj debutový Premier Ligový zápas odohral o mesiac neskôr, opäť ako náhradník, v domácom víťaznom zápase (2:1) s Crystal Palace. Dňa 5. októbra 2013 Adnan prvýkrát nastúpil za svoj klub a skóroval dvakrát, čím obrátil prehru na výťazny zápas 2-1 so Sunderlandom.

Aby sa zabránilo záujmu iných klubov, ktorí ho mohli podpísať za „minimálnu kompenzáciu“, Manchester United podpísal s Adnanom novú päťročnú zmluvu 19. októbra 2013. Dňa 3. decembra 2013 bol nominovaný na BBC Young Sports Personality of the Year, pročom v čase jeho nominácie odohral len desať zápasov pre Manchester United. Na začiatku sezóny 2014/15 mu bolo pridelené číslo 11, ktoré predtým nosil len nedávno odídený Ryan Giggs.
Adnanovi sa nedarilo pod vedením Moyesových nástupcov Louis van Gaala a José Mourinha a krátko hosťoval v Borussia Dortmund a Sunderlande predtým ako nastúpil do Real Sociedad v júli 2017. Adnan mal svoj celosvetový debut v roku 2014 a neskôr ten rok hral za Belgicko na Majstrovstvách sveta. On bol taktiež vybraný pre tím Belgicka na svetový pohár a skóroval fenomenálny gól proti Anglicku v skupinej fáze pohára.


Jesse Ellis Lingard sa narodil vo Warringtone 15. decembra 1992. Jesse je anglický profesionálny futbalista, ktorý hrá ako útočník alebo ako krídlo pre Premier Ligový klub Manchester United a anglický národný tím. Do mládežníckej akadémie Manchestru nastúpil vo veku siedmych rokov a prešiel  cez vekové skupiny akadémie. Jesse bol súčasťou tímu Manchester United Youth Team, ktorý v roku 2010 absolvoval tréning v AquaCity v Poprade na Slovensku. Bol členom tímu Manchester United, ktorý vyhral FA Cup mládeže 2010/11, predtým ako podpísal profesionálnu zmluvu v lete 2011.

Jesse bol prvýkrát zaradený do tímu seniorov dňa 30. novembra 2011 vo štvrťfinálom zápase pohára proti Crystal Palace na Old Trafford, kde zostal nevyužitý, keď tím Sira Alexa Fergusona podľahol 2-1 po predĺžení. V tejto sezóne už bol nasadený iba jeden krát 4. januára 2012, kde bol opäť nevyužitý v Premier ligovom prehranom zápase 3-0 s Newcastle United. Svoj debutový zápas odohral keď hosťoval v Leicester City v roku 2012 a počas sezóny 2013/14 taktiež hosťoval v Birmingham City a Brighton & Hove Albion. Jesse odohral svoj debutový zápas za Manchester United v roku 2014 proti Swansea, pred tým ako odišiel hosťovať vo februári 2015 do Derby County na zvyšok sezóny. Vrátil sa do Manchestru United a 7. novembra 2015 skóroval svoj prvý ligový gól. Jesse hral za Anglicko v tímoch do 17 a do 21 rokov predtým, ako odohral svoj prvý medzinárodný zápas v októbri 2016. Svoj prvý gól za  Anglicko strelil 23. marca 2018.
Jesie Lingard je členom 23-členného národného tímu Anglicka na FIFA World Cup 2018.

Nielen na scéne Svetovej triedy, ale aj v top-svetovej futbalovej lige, Premier League, tú sú hráči, ktorí trénovali v AquaCity Poprad, Slovensko, Malá Veľká Krajina.

 


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

AUGUST 2017 / SLOVENSKE REKORDY

Najviac tancujúcich ľudí v bazéne bolo vo štvrtok v Poprade. Návštevníci AQUAPARK Poprad pod štítmi Vysokých Tatier zažili vynikajúcu atmosféru, ktorú tu navodili animátori. Títo predtancovali populárnu pesničku DESPACITO. Ľudia pribúdali v bázene a následne sa uskutočnilo oficiálne sčítanie účastníkov pokusu. Títo stáli v radoch vo vode. Na tento príjemný rekord zavítal aj štáb televízie Markíza s redaktorom Janom Tribulom.
Certifikát za ustanovujúci slovenský rekord s počtom 341 prevzal organizátor rekordu spoločnosť AQUAPARK Poprad, s.r.o. 

http://www.slovenskerekordy.sk/index.php/rekordy-roka-2017/524-najviac-tancujucich-ludi-v-bazene-na-pesnicku-despacito-bolo-v-poprade


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

MILUJEME WELLNESS / DENISA HOLIČOVÁ

Hotel Horizont**** Rezort v Starej Lesnej je vážne samé prekvapenie. Aj keď sme už cestou do tohto hotela mali od neho nejaké očakávania, tak ich hranice boli ďaleko prekročené. Počas jedného víkendu nás totiž hotel Horizont stihol ohúriť obrovským apartmánom s výhľadom na majestátne Vysoké Tatry, potom nám naservíroval parádny relax v hotelovom wellness s najlepšou thajskou masážou. A čerešnička na torte? Tou bol jeden z najkrajších výhľadov zo sauny a panoramatickej jacuzzi „na streche“ tohto hotela.

V.I.P. Sky lounge – privátne wellness s výhľadom, z ktorého budete hotoví

Turistika je podľa mňa fantastická vec. Ale úprimne – čo hovoríte na oddych s výhľadom na hory? Ja som rozhodne za. Pokiaľ počasie nie je úplne ideálne, alebo mám zrovna pocit, že leňochod je na chvíľu môj nevlastný brat, tak jediná turistika, na ktorú mám v Tatrách chuť, je túlať sa očami po tatranských štítoch pri rochnení sa v panoramatickej jacuzzi. Aj takáto vymoženosť je možná. Teda vlastne nielen možná, alebo úplne božská. Najmä vo V.I.P. Sky lounge v hoteli Horizont****.  V.I.P. Sky Lounge je na rozdiel od hotelového wellness, ktoré je otvorené počas otváracích hodín všetkým hosťom, prístupné len na objednávku na hotelovej recepcii. Rezervácia je na jednu hodinu, no tým, ktorým sa hodina zdá na romantiku s polovičkou či wellness párty s partičkou málo, môžu si privátny wellness s výhľadom rezervovať aj na dlhšie. Naša rezervácia tohto relaxačno- vyhliadkového labúža bola len na hodinku a na môj veru, bola to asi jediná chyba, na ktorú som vo V.I.P. Sky lounge narazila. Na druhej strane, aj takéto obmedzenie dáva tomuto wellness ešte väčší punc „luxusu“ a jedinečnosti. Skôr, než sme sa výťahom vyviezli na určené poschodie, tak sme si na recepcii vyzdvihli prístupové karty. Mimochodom, vstup do V.I.P. Sky lounge odporúčam rezervovať si čím skôr, pretože ide totiž celkom na dračku. A ani sa nedivím… Vybavení vstupnými kartami sme otvorili dvere do zóny V.I.P. Sky lounge. Málokedy nás niečo prekvapí, ale v prípade V.I.P. Sky lounge sa nám na tvári zjavil výraz „hmmm, tak to už hej“ . Zvedaví sme sa hneď vyrútili na veľkú slnečnú terasu a hybaj omrknúť tú slávnu vírivku. Už cestou po schodoch hore k nej nám bolo jasné, že to bude TOP-ka.  Na malú chvíľku sme jej však ešte odolali a vydali sa preskúmať zvyšok privátneho wellness. Nášmu bystrému oku neunikla ani fínska sauna taktiež s parádnymi výhľadom. Po ceste do nej na nás zamávala aj ovocno – syrovo – orechová misa s nealkoholickým mojitom čakajúcim na barovom pultíku. Potešili obe.

Koľko stojí relax s výhľadom vo V.I.P. Sky lounge hotela Horizont****

Skôr než sa dostaneme k cene, dovolím si toto wellness označiť za skutočne zážitkové. Za cenu 100€  na jednu hodinu sem asi na pravidelné, niekoľkohodinové saunovanie chodiť nebudete, no ak túžite zažiť niečo unikátne a dopriať si trochu luxusu privátneho wellness, tak V.I.P. Sky lounge vás určite nesklame. Výhľad z jacuzzi široko, ďaleko aj vysoko nás doslova fascinoval a preto tento wellness zážitok určite odporúčame

http://www.milujemewellness.sk/privatne-wellness-hotel-horizont/


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

MILUJEME WELLNESS / DENISA HOLIČOVÁ

Je tomu pár dní, čo ste sa na blogu milujemewellness.sk dozvedeli o úžasnom privátnom wellness na streche Hotela Horizont**** Rezort a veľmi nás teší, že sa vám páčil. Okrem V.I.P. Sky Loungu (privátnom wellness) sme vám priniesli aj detailné infošky o ubytovaní v tomto hoteli. No a nepovšimnuté, samozrejme, nemôže ostať ani hotelové wellness, ktoré majú hoteloví hostia k dispozícii úplne zdarma počas celého pobytu.

Čľapkať sa vo vode a popíjať si pri tom drink: V Horizonte povolené

Wellness a bazény v Hoteli Horizont**** v Starej Lesnej sa nachádzajú na najnižšom podlaží. Hoteloví hostia sa na wellness recepciu dostanú výťahom či schodmi z hotelovej haly. Aj tým, ktorí v Horizonte nocľah nemajú, sú brány wellness Mountain spa otvorené. Za poplatok 20€ si neubytovaní hostia môžu užívať wellness radovánky v bazénoch aj saunách po celý deň. Keďže my sme však v Hoteli Horizont**** Rezort hajali aj papali, do wellness sme napochodovali rovno v županoch. Trochu nemilým prekvapením bolo, že na recepcii sú zdarma k dispozícii len plachty do sauny. Uteráky si sem treba priniesť z izby. Povedala by som, že toto menej bežné riešenie si pýta aj malé upozornenie hostí, aby rátali s tým, že uterákov vo wellness niet, alebo si za požičanie treba priplatiť 2€. Cez wellness recepciu sme prešli k veľkému bazénu, ktorý sa víril, svietil, perlil, chrlil, skrátka robil všetko možné… Všimli sme si, že veľký bazén má v obľube osadenstvo od najmenších detí až po zrelých. Rodičia určite nájdu veľkú potechu aj v maxi vírivke pri bazéne, pretože zakiaľ sa ich deti čvachcú a šantia, oni sa môžu masírovať prúdom bubliniek. No a ak deti práve zabáva dvojica hotelových animátorov, tak je ten najlepší čas dať si drink v bazénovom bare. A ten kto deti nemá, dá si drinky dva. Pool bar vo wellness v Hoteli Horizont**** si dovoľujem počastovať hneď tromi plusovými bodmi. Ten prvý majú za to, že vôbec pool bar so sedením vo vode majú, ten druhý majú za normálne ceny v bare (žiadne astronomické cifry na účte nehrozia),  a ten tretí majú za ponuku ovocia a občerstvenia,  ktorý je v menu baru. Drink z baru si pokojne môžte zobrať aj ku svojmu lehátku okolo bazéna alebo sa s ním môžete uvelebiť v jednom z troch kokónových kresiel s výhľadom na zeleň a Tatry za oknami. Vyzerá to dobre, čo vravíte.  Ak vás zaujíma, či vo wellness nie je trochu plnka hostí, tak áno, v čase špičky trochu je. V piatok večer počet kúpačov v bazéne a počet saunárov vo wellness bol úplne v pohode, žiadna tlačenka ani nič podobné. V sobotu poobede, zrejme aj vplyvom upršaného počasia, hustota v bazéne postúpila na vyšší level. A aj keď sa hovorí, že dobrých ľudí sa veľa zmestí, preparkovali sme svoje telá radšej do vedľajšej zóny – do zóny sáun a relaxu.

Saunový relax vo wellness Mountain spa

Aj keď počet ľudí v bazéne počas kúpacej špičky vzrástol, vo wellness sme žiaden výrazný výkyv nepocítili. Ľudí bolo síce v sobotu poobede vo wellness viac ako doobeda, no všetko bolo úplne komfortné a žiadna tlačenica nehrozila. Pomedzi dospelých saunárov sme tu do 18:00 stretli aj zopár detí, nakoľko aj wellness v Hoteli Horizont**** patrí k tým, čo majú nálepku „baby friendly“. Naše uši však žiaden výraznejší detský džavot či plač vo wellness nezaznamenali, za čo ďakujeme a zároveň aj gratulujeme ich rodičom, že ich zvládli tak pekne ukočírovať. Možno práve aj počet sáun sa postaral o to, že nikdy sme sa v saune tlačiť nemuseli. Vo wellness Mountain spa v Hoteli Horizont je saunové menu tak akurát veľké. Našli sme tu fínsku suchú saunu, parnú bylinkovú saunu, soľnú saunu a infra saunu. V centre saunovej zóny je ochladzovací bazénik a voda v ňom je na môj vkus dosť dobrá (= úžasne chladná ) Ochladzovací bazénik je kolom dokola oddelený „stenou“ z drevených hranolčekov, ktorá vytvára pocit súkromia aj pre tých, čo majú z odhaleného tela pred možnými nenápadnými pohľadmi iných návštevníkov strach. Za túto „magickú stenu“ (vidno, že tam niekto je, ale zároveň aj nič nevidno ) majú dizajnéri tohto wellness odo mňa významnú pochvalu.  A pochvalu si zaslúžia nie len za „stienku“ okolo bazénika. Chválim aj praktické oddelenie saunovej zóny od tej oddychovej posuvnými dverami. Žiadne zvuky zo sprchy či časté otváranie a zatváranie dverí sáun nás tu z leňošenia nevytrhlo. A teda leňošiť bolo kde. Okrem jacuzzi s intímnou atmosférou majú vo wellness v Hoteli Horizont*** aj jednu špecialitku – veľké vodné lôžku. Ak máte malý „detský sen“, vyskúšať si ležanie na vodnej posteli, tak toto wellness vám ho rado splní.

Najlepšia thajská masáž, akú si môžete priať

Ani neviem spočítať, koľko rôznych masáží od rôznych masérok moje telo už zažilo. Do mojej hlavy sa však z kategórie thajských masáží vryli navždy dve.  Absolútne najdokonalejšiu a z liečivého hľadiska najúčinnejšiu som zažila od jednej tetušky priamo v Thajsku na ostrove Koh Samui . Táto tetuška so zázračnými rukami je pre mňa skutočná legenda a už sa veeeeeľmi teším, že o pár dní sa k nej po dvoch rokoch vrátim.  Vôbec by mi však nenapadlo, že druhú najlepšiu thajskú masáž zažijem na Slovensku v Hoteli Horizont****. Priznám sa, moje očakávania pred masážou neboli príliš vysoké a v hlave mi prebehla vetička: „Som zvedavá, či bude mať trochu šajnu, kde, čo a ako, alebo si len odkrúti svoje číslo a dovidenia…“ To som však ešte netušila, že dostaneme Rolls Royce medzi thajskými masérkami – masérku Wan. Ako prvý išiel na masáž Martin. Ja som už aj z pohľadu fotografa šípila, že nejde len tak o nejakú masáž, tetuška sa asi vyzná… Po pol hodinke moje pozorovacie schopnosti potvrdil aj Martin. Ako sa však vraví, je lepšie raz zažiť, ako sto krát vidieť a tak sme si s Martinom vymenili úlohy.

Obaja sme mali 30-minútovú masáž chrbta a šije. Na úvod masérka pripravila telo na masáž a rukami stláčala dôležité akupresúrne body. Už asi po minúte mala jasno v tom, kde mám problém. Moje tajné boľavé miesto na chrbte, ktoré mi doposiaľ objavila len teta v Thajsku, objavila aj Wan na Slovensku. A to je teda čo povedať.  Môj chrbát bol v aktuálnom čase pred masážou ozaj v biednom stave a Wan sa teda na mne asi poriadne namakala. Nie však silou, ale technikou. Všemožne sa mi snažila čo najviac pomôcť a išla veru do hĺbky. Keby som vedela vyjadriť slovami jej zamyslené aj prekvapivé pohmkávanie, keď hľadala, odkiaľ a kam moje stuhnuté miesto ide, tak by som vám ho napísala. Táto teta je úúúplný poklad a nebojím sa povedať, že je to tajné eso tohto wellness. Na záver masáže nám masérka Wan obom ukázala jednoduchý cvik, ktorým môžeme stuhnuté miesto trochu uvoľniť. Čo dodať na záver? Nuž, máme ďalší highlight na našich potulkách po Slovensku. Je viac než isté, že vždy keď budeme vandrovať v okolí Vysokých Tatier, tak Thajské centrum v Hoteli Horizont****  a masérka Wan nás jednoducho nemôžu minúť.

http://www.milujemewellness.sk/wellness-masaz-hotel-horizont/


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

MILUJEME WELLNESS / DENISA HOLIČOVÁ /

AquaCity Poprad bol na mojom zozname celkom dlho. No po tom, čo wellness v AquaCity Poprad po veľkej rekonštrukcii prináleží prívlastok „najväčšie na Slovensku“, jeho poradie v mojom rebríčku poriadne stúplo. Niet asi wellnessáka Slováka, ktorý by o AquaCity Poprad nezachytil aspoň malú zmienku. A ak aj vy rozmýšľate, že toto wellness zaradíte na svoj zoznam wellness, ktoré chcete okúsiť, tak verím, že vám pomôžeme urobiť dobré rozhodnutie či možno aj zbaliť si veci a vyraziť do AquaCity Poprad. Dospelý zas ocenia relax v množstve vírivých a masážnych trysiek, perličiek a chrličov doplnené napríklad o laserovú show. Tí, čo potrebujú energiu pred oddychom ešte vybiť, môžu si zaplávať v 50 metrovom plaveckom bazéne, alebo si dať hodinku vo fitku, ktoré je tiež súčasťou AquaCity Poprad.

AquaCity Poprad: Čo ukrýva najväčšie wellness na Slovensku

Po odbavení vstupeniek sme vo veľkej spoločnej šatni zhodili veci do skrinky a vykročili sme po schodoch do vitálneho sveta.  Cestou sme si letmo obzreli veľký plavecký bazén až sme dorazili k pool/wellness baru. Od oficiálneho vstupu do wellness sveta nás delil už len jeden turniket a oddelená šatňa. Hneď za ňou nám wellness recepčná nadelila uteráky a netradičné čierne saunové plachty. Medzitým som stihla okuknúť wellness bar a bolo jasné, že hladom ani smädom tu neodpadneme. Cestou z baru do saunovej zóny sme minuli ešte tri relaxačné „boxy“ oddelené záclonou, pričom každý box mal na stene vlastný televízor. Určite ste už veľmi zvedaví, čo všetko má 3-podlažné wellness v AquaCity v relaxačnom menu. Na ploche viac ako 1500 metrov štvorcových sme tu našli celkovo 8 sáun: bylinkovú parnú saunu, horúcu parnú saunu, eukalyptovú parnú saunu, soľnú saunu, infra saunu, infrasaunu, fínsku saunu a ceremoniálnu saunu. Ceremoniálna sauna je v podstate veľká fínska sauna, v ktorej sa aj niekoľkokrát denne konajú saunové ceremoniály. Na našu škodu sme však túto zábavku v saune zmeškali hneď 2 krát. Raz začal tesne pred naším príchodom a druhý raz sme ceremoniál prepásli rochnením vo vírivom bazéne. Avšak za to, že v AquaCity sú na obľúbené saunové ceremoniály pripravení aj na veľký počet návštevníkov, dostávajú od nás slová chvály.

Saunové ceremoniály sa okrem ceremoniálnej sauny konajú aj v soľnej saune. Ceremoniály vo wellness v AquaCity Poprad sa konajú každý deň, od pondelka do štvrtka 3x denne a od piatka do nedele 4x denne a sú úplne zdarma. Ochladzovací bazénik a zážitkové sprchy sú vo wellness takéhoto formátu hádam samozrejmosťou. Čo nás tu však dostalo bola snehová jaskyňa s teplotou -14 stupňov Celzia a stenami zahalenými do snehového kabáta. V takomto mini snehovom kráľovstve sa človek schladí jedna báseň a ako bonus pretrénuje aj svoje dýchacie cesty. Po poriadnej saunovačke musí byť aj poriadny relax. Aj v tomto smere je wellness v AquaCity Poprad vybavený natotata. V dvoch  relaxačných miestnostiach s lehátkami s mäkkými poduškami sme si vždy miestečko našli. Moderný dizajn, efektné farebné osvetlenie a bio krb ulahodia každému oku. Jediná vec, ktorú by som však aj z tohto wellness okamžite a bez váhania odstránila sú opäť ďalšie televízory, na ktorých si hostia prepínali správy, seriál či hudobný kanál. I keď bez zvuku, ale predsa… telka do wellness nepatrí. V malom súkromí a ešte aj bez telky sme si však vychutnali relax na veľkej vodnej posteli, ktorá je ozaj geniálna. Vodný relax sa vo wellness v AquaCity Poprad netýka len vodnej postele, ale aj veľkej jacuzzi a bazéna s mnohými zákutiami a masážnymi tryskami. Tento bazén má oficiálne názov „súkromný bazén“. Osobne si však pod označením “ súkromný bazén“ predstavím bazén, v ktorom budem len ja s mojím partnerom či partičkou, s ktorou som do wellness prišla. Po tom, čo sme však do bazéna vošli, sme zistili, že súkromný, v mojom chápaní, nie je ani trochu.

Vo väčšom bazéne s rôznymi zákutiami a mnohými všakovakými masážnymi tryskami sa spolu s nami máčali aj ostatní návštevníci, dokonca sme pri tom mali výhľad aj na jacuzzi. Jediná vec, ktorá bola na tomto bazéne súkromná, je tzv. „lagúna lásky“. Lagúna lásky je malá zátoka sa perličkou, do ktorej nie je vidieť zo žiadnej inej časti bazéna (jedine že by niekto vyslovene nakúkol za roh a zahral sa na voayera). Čierne steny, ktoré sú takmer v celom wellness, a veľmi intímne osvetlenie určite prispievajú k tomu, že mnohé páriky tu môžu dostať všelijaké chúťky. Modlím sa však a dúfam, že si ich ohľaduplne odložia na domov

http://www.milujemewellness.sk/aquacity-poprad-wellness/


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

POPRAD24

Popradská nemocnica má k dispozícii nové zariadenie – ide o EKG prístroj na detskom oddelení. Darcom je spoločnosť AquaCity, ktorá nemocnici pomohla opäť. Nový EKG prístroj pre detské oddelenie popradskej nemocnice pomôže hlavne tým najmenším. Dar odovzdal primárke detského oddelenia predseda dozornej rady spoločnosti AquaCity Jan Telenský.

„Tento dar je pre tých, ktorí sa nevedia vyjadriť, čo im je – pre malé bábätká. Prístroj pomôže hlavne tým, ktorí sú chorí od času, kedy sa narodia,“ uviedol Telenský, ktorý prostredníctvom AquaCity neobdaroval nemocnicu prvýkrát. „My cítime, že je potrebné podporovať takéto akcie. AquaCity je o prevencii, o zdraví. Tým, ktorí na tom nie sú tak dobre ako tí, ktorí sa k nám chodia kúpať, sme dali dar. Pomôže to aj sestričkám a personálu, aby videli, že spoločnosť si váži ich prácu, pretože bez nich by to bolo ťažké. Mamička s chorým dieťaťom bude vedieť, že je nielen v dobrých rukách, ale že má vedľa seba zariadenie, ktoré pomôže dieťa vyliečiť,“ dodal Telenský. “Tento dar sme symbolicky odovzdali už na minuloročnej Fashion Charity Night, z ktorej pochádza aj finančný výťažok na tento prístroj. Podujatie organizujeme každý rok. Podporujeme rodiny z regiónu a projekty, ktoré slúžia verejnosti,“ vysvetlil predseda dozornej rady.

Kvalitnej modernej techniky v nemocniciach nie je nikdy dosť. Nové EKG-čko svoju úlohu začalo plniť okamžite. „Pomôže každá technika, ktorá je pre dieťa užitočná a ktorá nám pomôže dospieť k správnej diagnóze,“ konštatovala Beáta Šoltýsová, primárka pediatrického oddelenia s JIS Nemocnice Poprad, a.s.

„Lekára a sestru nenahradí žiadny prístroj, ale EKG v detskom veku je úplný štandard a využívame ho každý deň. Za tento dar sme veľmi vďačný,“ pokračovala primárka.

Bez kvalitného personálu a vybavenia sa medicína robí ťažko. V dnešnej dobe nie je ľahké dopracovať sa k prístrojom, ktoré sú moderné a teda zároveň aj drahé. „Lekári sa snažia robiť medicínu najlepšie ako vedia. Aj pretekár, keď nemá dobré auto, nespraví dobré preteky. To isté je aj v medicíne. Treba prístroje, vývoj ide dopredu. Žiaľbohu, niekedy sú drahé. Veľmi nám pomáhajú ľudia, ktorí sú mimo zdravotníctva a ktorí sa rozhodnú poskytnúť nejaký dar,“ uzavrel riaditeľ lekársko-preventívnej starostlivosti popradskej nemocnice Miloš Kňaze.

http://poprad.dnes24.sk/nemocnica-s-novym-zariadenim-pre-deti-darca-je-z-popradskeho-vodneho-sveta-272694


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

V sobotu 24.3.2017 sa v Aqua City v Poprade uskutočnil veľmi príjemný dobročinný koncert pod záštitou p. Telenského. Výťažok z koncertu ako aj sponzorský dar pre žiakov špeciálnych tried Súkromnej základnej školy Life Academy odovzdal pán Telenský pani riaditeľke Kolcúnovej priamo na koncerte. Za žiakov našej školy hovoríme jedno veľké ĎAKUJEME.

http://lifeacademy.sk/dobrocinny-koncert-v-aqua-city-v-poprade/


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

DECEMBER 2016 / KORZAR /
Vstupné z módnej prehliadky pomôže trom rodinám zo Spiša. Kongresová sála popradského akvaparku sa stane dejiskom módnej prehliadky Fashion charity night, ktorá bude mať charitatívny zámer. Uskutoční sa vo štvrtok 15. decembra o 19.00 h a svoju tvorbu predstaví módna návrhárka Jana Pištejová. Svet módy budú reprezentovať mená ako Andrea Verešová, Simona Krainová či Tatiana Gregor Kuchařová. Ako uviedla výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Andrea Žigová, hlavný motív podujatia je charitatívny. Celé vstupné z akcie pôjde do troch rodín z tatranského a spišského regiónu, ktoré sa dostali do ťažkej situácie. Dražba šiat Jany Pištejovej pomôže získať finančné prostriedky, ktoré vďaka Nadácii Markíza pomôžu desiatkam ďalších ľudí.

„Veľmi nás teší, že už po tretí raz sa pod Tatrami uskutoční podujatie, ktoré svojou podstatou osloví všetkých ľudí dobrej vôle a naozaj reálne pomôže tam, kde je to najviac potrebné. Zároveň veríme, že aj takýmto spôsobom posilníme vnímanie destinácie nášho regiónu ako lokality, v ktorej žijú, tvoria a pracujú ľudia, ktorým na druhých naozaj záleží,“ uzavrela Žigová.

https://spis.korzar.sme.sk/c/20409689/do-popradu-pride-andrea-veresova-simona-krainova-aj-tatiana-kucharova.html#ixzz4toGPJqW6


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

NOVEMBER 2016 / PLUSKA.SK/

Krásky z celého sveta pricestovali do Vysokých Tatier. Sú tu na sústredení svetovej súťaže Miss Supranational. Medzi 71 finalistkami sú aj modelky z exotických krajín, ktoré u nás prvý raz videli sneh. Jedna z nich sa od radosti rozplakala.

Dojal ju pohľad na bielu snehovú prikrývku vrcholkov hôr. Pre fešandu z afrického Maurícia Angie Callychurn (27) to bol neskutočný zážitok. „Pricestovali sme v noci. Ráno som sa pozrela z okna a výhľad na Tatry pokryté snehom sa mi zdal taký nádherný, že som začala plakať. Bolo to od šťastia, ja som veľmi emotívny človek. Pochádzam z krajiny, kde sú iba palmy a pláže. Takéto niečo som nikdy  v živote nevidela, pripadalo mi to ako v rozprávke,” opísala slečna, ktorá pracuje v oblasti marketingu a webových médií.

V našich veľhorách dievčatá pobudnú do budúceho utorka. Preto Angie dúfa, že sa jej podarí dostať na Skalnaté pleso, aby sa mohla snehu nielen dotknúť, ale aj ochutnať ho. Podobné pocity zažívala Jaleesa Pigot (24) z prímorského štátu Surinam v Južnej Amerike. Veľmi sa jej u nás páči. „V takejto krajine som prvý raz. Prináša mi to do duše pokoj, je to úžasné,” podelila sa s nami o svoje dojmy. Raz bola krátko v holandskom Amsterdame, vo východnej Európe ešte nikdy. Páči sa jej naša kultúra a chutí jej aj naše jedlo. „Sú tu veľmi milí ľudia,” dodala motivačná spíkerka, ktorá sa venuje mladým ľuďom vo svojej krajine. Chce ich naučiť hlavne sebaláske, ktorá im chýba, budúci rok začína študovať módu. Finalistky sa u nás ako v druhej hostiteľskej krajine, spolu s Poľskom, zdržia viac ako týždeň.  Súčasťou ich nabitého programu je návšteva Popradu i tamojšieho akvaparku. Absolvujú tu časť svojho sústredenia a prípravy na finálový galavečer plný módy a zábavy s veľkolepým televíznych prenosom. Ten bude 2. decembra v poľskej Krynici. Do svetovej súťaže krásy so zastúpením 71 krajín sveta sa prebojovala aj reprezentantka krásy slovenských žien – Lenka Tekeljaková, Miss Sympatia 2016.  Sprievod vedie minuloročná víťazka. Všetky dievčatá sú z Tatier nadšené. „Je to fantastická reklama pre Slovensko a Vysoké Tatry, ktorá zaplavila sociálne siete a internet,” uviedla Lucia Blašková z Aquacity Poprad, ktorý je partnerom súťaže.

Kto reprezentuje Slovensko

Lenka Tekeljaková (23) zo Žiliny je našou tohtoročnou Miss Sympatia. Študentka manažmentu, ktorá žila vo viacerých krajinách Európy a učila sa angličtinu, meria 176 cm a má miery 82-60-91. „Reprezentovať Slovensko je úžasná vec. Robím všetko pre to, aby som nesklamala,” prezradila. „Medzi dievčatami z rôznych kútov zemegule a rôznych kultúr prevláda pozitívna nálada a vznikajú nové priateľstvá,“ opísala zákulisie naša Lenka.  Sprievod vedie minuloročná víťazka. Všetky dievčatá sú z Tatier nadšené. „Je to fantastická reklama pre Slovensko a Vysoké Tatry, ktorá zaplavila sociálne siete a internet,” uviedla Lucia Blašková z Aquacity Poprad, ktorý je partnerom súťaže.

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/missky-nasustredeni-skraslilitatry-exoticku-krasku-rozplakal-sneh.html


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail:

NOVEMBER 2016 / ZENSKY WEB /

Miss Supranational 2016, svetová súťaž krásy so zastúpením 71 krajín sveta, sa prvý krát koná v dvoch krajinách – v Poľsku a na Slovensku. V týchto dňoch absolvujú sústredenie finalistky tejto súťaže vo Vysokých Tatrách, v hoteli Horizont Resort.
Z Varšavy pricestovali krásky už v nedeľu a na Slovensku sa zdržia viac ako týždeň. Medzi nimi je aj slovenská favoritka a reprezentantka povestnej slovenskej krásy žien – Lenka Tekeljaková, II.vicemiss Slovensko a EVA Miss Sympatia 2016. Finalistky navštívili aj malebné mesto Poprad a v podhorí Vysokých Tatier kde v AquaCity Poprad absolvujú časť svojho sústredenia a prípravy na slávnostný finálový galavečer.  “Je skvelé, že sa Miss Supranational koná naraz v oboch krajinách a my sme radi, že máme Slovenskú republiku ako hostiteľskú krajinu. Radi by sme poďakovali Regiónu Vysoké Tatry a rezortu AquaCity Poprad, ktorí privítali naše súťažiace počas svojej návštevy na Slovensku, “poznamenal organizátor súťaže Gerhard Parzutka von Lipinski.
Sprievod vedie minuloročná víťazka  Miss Supranational 2015 Stephania Stegman, modelka a herečka, a sprevádzajú ju súťažiace z celého sveta. ,,Na Slovensku sa dievčatá cítia vynikajúco, pre niektoré z nich je to premiéra v tejto časti Európy vôbec, dokonca niektoré z nich prvýkrát videli sneh!,, poodhaľujú pozadie súťaže partneri z AquaCity Poprad.  Je to fantastická reklama pre Slovensko a Vysoké Tatry, ktorá zaplavila nielen sociálne siete a internet, a veríme, že tento projekt bude mať trvanlivosť a aj týmto spôsobom  odprezentujeme krásne Vysoké Tatry a Poprad na svetovej mape. Sústredenie je pre dievčatá veľmi náročné, od rána do večera majú nabitý program, napriek tomu sú však stále plné energie a usmievajú sa. Je sa na čo pozerať, konštatujú v hoteli Horizont Resort v Starej Lesnej, kde sú finalistky ubytované. Finále sa uskutoční 2. decembra 2016 v kúpeľnom meste Krynica Zdrój, Poľsko, a bude to galavečer plný módy, zábavy a s veľkolepým televíznym sprievodom. Finalistky sa na Slovensku zdržia do 30.novembra.

Aj ženy si prídu  na svoje, pretože súťaž Mister Supranational, tentokrát za účasti cca 40 krajín z celého sveta, takisto zavíta do Popradu, už budúcu nedeľu 27.11. Najkrajší muži z celého sveta navštívia na pár dní Poprad, Vysoké Tatry a Slovensko pred finále mužskej súťaže, ktorá sa koná hneď po finálovom večeri Miss.

http://slovenka.zenskyweb.sk/clanok/34857-krasky-z-miss-supranational-su-vo-vysokych-tatrach-pozrite-sa-na-tie-postavicky


Fotogaléria

Informácie a kontakty

Tel.:

Facebook:

E-mail: